Az IsoFraction LNG mintavevő rendszer az ágazatban használt más hasonló megoldásoktól abban tér el, hogy erre a rendszerre teljesítménygaranciát nyújtunk.
Az IsoFraction LNG mintavevő integrált porlasztó, stabilizáló és szabályozó rendszerrel ellátott berendezés, mely minimális fáziskéséssel végzi el a cseppfolyós földgázról gázra történő fázisváltás szabályozását. A mintavételi folyamat itt abban mutat fejlődést a hagyományos módszerekhez képest, hogy a rendszeren átfolyó nagy mennyiségű gáznak köszönhetően a vizsgálat reprezentatív mind a mintavételi, mind a gázkromatográfba bejuttatott gázt tekintve.
Az állandó nyomású mintatárolók három mintát vesznek és tárolnak. Az állandó nyomású mintatárolók használata minimálisra csökkenti a légköri vagy tételek közötti szennyeződés lehetőségét, a kis minták nagy számának köszönhetően pedig a tétel mintavétele maximálisan reprezentatív lesz.
Mintavétel finomított termékből
Mintavevő rendszereinket úgy terveztük, hogy maximális reprezentativitást biztosítsanak, és a gyors mintavevőknek köszönhetően elegendő, szúrópróba szerűen vett minta álljon rendelkezésre, mely kiküszöböli a torzítást. A rendszerek kialakítása minimálisra csökkenti a keresztszennyeződés esélyét, ami akkor jöhet létre, ha különféle termékeket szállítanak ugyanazon a csővezetéken. A mintatároló és –kezelő berendezések egyaránt illeszkednek a mintavételi termékekhez és a laboratóriumi igényekhez.
Mind a mintavevő szondás, mind a megkerülő vezetékes rendszer használható a finomított termékek mintavételére, az alkalmazástól függően. A megkerülő vezetékes rendszereknél lehetőség van online műszerek, például denzitométerek integrálására.
Bunkerolaj-mintavétel
A bázikus üledék és víz, valamint a viszkozitás méréséhez végzett bunkerolaj-mintavétel pontossága rendkívül fontos a tengerjáró hajók sikeres működése szempontjából. A bunkerolajnak az eladó és vevő közötti átadásakor történő reprezentatív mintavétel mindig is a lehetséges viták forrása volt. A minőségi garanciát nyújtani képes szállítók jelentős versenyelőnyre tesznek szert, és azok a hajóüzemeltetők, akik tudják, hogy jó minőségű üzemanyagot használnak, biztosak lehetnek a motor károsodásmentes használatában. A bunkerolaj mintavétele ezért szükséges az üzemanyag minőségének meghatározásában.
Annak érdekében, hogy feljegyzésük legyen az ügyletről, a bunkerolaj-mintát gyakran szétosztják a felek között. Ha ezt a műveletet kézzel végzik, a teljes folyamat értelmét veszti a további keveredési hibák miatt. A szétosztott bunkerolaj-minták gyakran különböző összetételű üzemanyagot tartalmaznak, ami megtévesztő és ráadásul költséges vitákhoz vezethet. A pontatlan minta olyan kockázatos szerencsejáték, mely nagy veszteségeket okozhat.